BOSNA HERSEK Kardeş kültür Bosna Hersek’in birbirinden güzel tarihi şehirleri ve doğal güzellikleri arasında unutulmaz bir gezi

Genel Bilgiler

Ortak bir tarihi paylaştığımız Bosna Hersek, Balkan turları arasında her zaman en çok tercih edilenlerden biri.

Türk kültürüyle yoğrulmuş bu topraklarda geçen Bosna turları, hem onu geride bırakıp özlem çekenler için hem de Boşnak kültürüne ilgi duyanlar için çok güzel bir rota sunuyor.

Saraybosna, Mostar, Poçitel, Neum gibi durakların her biri hem kültür turu olarak hem de Balkanlarda uygun fiyatlı vizesiz turlar olarak büyük ilgi görüyor.

TARİH DOLU SARAYBOSNA ve MOSTAR

Bosna Hersek turu dilerseniz yalnızca bu güzel ülkeyi kapsayacak şekilde, dilerseniz de Balkan turları bünyesinde unutulmaz bir gezi olacak şekilde tercih edilebilir.

Tanıdık ama farklı yemekler, sokaklar ve şehirler eşliğinde keyifli bir vizesiz yurtdışı turu, Balkanların en güzel ülkesinde sizi bekliyor!

Bosna Hersek denince akla ilk olarak Balkanların Avrupa'ya açılan kapılarından biri olan Saraybosna geliyor. Saraybosna turları, Bosna Hersek turu fırsatları arasında her zaman en çok ilgi görenlerden bir tanesi.

Yakın bir zamanda büyük bir savaşın kurbanı olmuş bu güzel şehir, son yıllarda hızlı bir şekilde gelişiyor ve güzelleşiyor. Bütün dinlerin hoşgörüyle bir arada yaşadığı bu şehirde görülecek çok şey var.

Meşhur Başçarşı, 1. Dünya Savaşı’nı başlatan suikastın yaşandığı Latin Köprüsü,  Eski Kütüphane, Osmanlı ve Avrupa kültürlerini yansıtan birbirinden güzel yapılar Saraybosna turunda sizi bekleyen renklerden bazıları.

Eski şehir merkezinde ya da nehir kıyısında hoş bir yürüyüşe çıkabilir, ayran eşliğinde nefis cevabcici ya da burek yiyebilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi, Saraybosna Müzesi ve Bosna Hersek Ulusal Müzesi de şehirde yer alan ve görülmesi gereken yerlerden.

Çarpıcı güzellikteki köprüsüyle ünlenmiş olan Mostar, aynı zamanda Bosna Hersek’in en güzel şehirlerinden biri.

Savaş döneminde yıkılmış olan ve sonrasında İspanya, ABD, İtalya, Hollanda ve Hırvatistan’ın maddi destekleriyle Türk firmaların yeniden güzelliğine kavuşturduğu Mimar Sinan’ın eşsiz eseri Mostar Köprüsü ve altından akan Neretva Nehri, Mostar gezinizi unutulmaz hale getiriyor.

Köprü dışında Mostar’ın tarihi eski şehir merkezi de turistlerin oldukça keyif aldıkları bir bölge. Kuyumcular Çarşısı, Eski Hamam, Mostar Ulusal Tiyatrosu, Hersek Müzesi, Eski Köprü Müzesi de Mostar’da görebileceğiniz güzel yerlerden yalnızca bir kısmı.

BİRBİRİNDEN GÜZEL BOŞNAK ŞEHİRLERİ

Neum ve Poçitel de Balkan turlarında ve Bosna Hersek turunda sıkça uğranan duraklardan ikisi.

Nehir kenarında yer alan ve surlarla çevrili Poçitel, Osmanlı mirasının en canlı olarak korunduğu bölgelerden biri. Ortaçağdan kalan yapıları ve Türk kültürünü yaşatan halkıyla Poçitel sevimli bir Bosna Hersek kenti.

Ülkenin denize kıyısı olan dar bir bölgede yer alan Neum ise komşu Hırvatistan’dan daha uygun fiyatlarıyla deniz turizmi için gözde seçeneklerden biri. Canlı plajları ile Adriyatik’in gözde rotalarından olan Neum, güzel iklimi ve muhteşem doğasıyla turizm alanında yükselen bir yıldız.

Rezervasyon

© 2015 balkanturlari.org! Terms of Use and Privacy Policy.