HIRVATİSTAN Adriyatik kıyılarında Balkanlar’ın Avrupa ile birleştiği ülke

Genel Bilgiler

Adriyatik kıyısında Balkanların Avrupa’yla birleşmesini sağlayan Hırvatistan turları hem tarihi hem de güzelliği ile turistlerin kalbini fethetmeye devam ediyor.

Keyifli sahilleri, yazları eğlenceyle dolan plajları, birbirinden güzel tarihi şehirleri ve doğal güzellikleri ile Hırvatistan, Avrupa'nın balkanlardaki temsilcisi.

Tatil paketleri arasında gözde olan Hırvatistan turu, Avrupa turları arasında özellikle ekonomikliği ile öne çıkıyor.

HEM BALKANLAR, HEM AVRUPA

Zagreb, Dubrovnik, Split gibi şehirlerle her yıl pek çok turisti kendine çeken Hırvatistan tatili, Balkan turlarının da gözde duraklarından biri.

Sava Nehri’nin kıyısında yer alan başkent Zagreb, tarihi bayağı geriye giden ancak ruhu oldukça genç bir şehir.

Köprülerle süslenmiş Zagreb’de Arkeoloji Müzesi, Zagreb Müzesi, Modern Galeri gibi sayısız müzeye ev sahipliği yapmasının yanı sıra Hırvatistan Ulusal Tiyatrosu da hem mimari olarak hem de performanslar bakımından kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.

Çeşitli festivallere ve konserlere ev sahipliği yapan Zagreb, Balkanların canlı ruhunu ve Avrupa’nın sürekliliğe sahip düzenini birleştirmeyi başarıyor.

Zagreb turu pek çok farklı anlayışın kaynaşıp yeni bir güzellik yaratmasının en güzel örneklerinden birini görmenizi sağlayacak.

UNUTULMAZ DENİZ KEYFİ

Hırvatistan’ın en çok turist çeken yeri ise elbette Adriyatik kıyılarındaki şehirleri. Dubrovnik, Split gibi şehirler tarihi ve doğal güzellikleri, mimari çarpıcılıkları ve birbirinden güzel plajları ile dört dörtlük tatil turları haline geliyor.

İmparator Diocletian Sarayı ve kalıntılarının çevresinde büyümüş bir kent olan Split, koruma altındaki tarihi merkezi, Dalmaçya tarihini yansıtan yapıları ve sosyal hayatı ile Hırvatistan’ın en büyük şehirlerinden biri.

Adriyatik’in incisi Dubrovnik turu ise hem Balkan turlarının hem Adriyatik gemi turlarının ve cruise turlarının en gözde duraklarından biri.

45 günlük Yaz Festivali, özenle korunmuş ve doyumsuz manzaraya sahip eski şehir merkezi, kenti saran tarihi surları Dubrovnik turu ile göreceğiniz şehrin güzelliğinin ayrıntılarından bazıları.

Şehri büyük ölçüde yıkan 1667 depreminden kurtulan ve Rönesans mimarisinin güzelliğine şahit olabileceğiniz Crkva sv. Spasa kilisesi ve Ragusa Cumhuriyeti zamanlarında yönetim binası olarak kullanılan, sonrasında ise müze olarak hayatına devam eden Knežev Dvor ve Francis Manastırı, Dubrovnik’in görülmeden geçilmemesi gereken yerlerinden bazıları.

Yakınlığı ve güzelliği ile balayı turlarının ve mavi turların da gözde destinasyonlarından olan Dubrovnik, turizm cenneti olarak misafirlerini zevkle ağırlıyor.

Hırvatistan hem sahil şehirleriyle hem de başkenti Zagreb ile capcanlı bir deneyim sunuyor. Uzun yüzyılların tarihini sırtlayan ülke, capcanlı ruhuyla geçmiş ve gelecek arasında muhteşem bir köprü kuruyor.

Bu köprünün güzelliğine şahit olmak, Balkanların ve Avrupa’nın ortak karakterini taşıyan birbirinden güzel şehirlerde mükemmel zaman geçirmek ve birbirinden uygun fiyatlı tatil turlarının keyfini çıkarmak için elinizi çabuk tutun!

Rezervasyon

© 2015 balkanturlari.org! Terms of Use and Privacy Policy.