KARADAĞ Adriyatik’in cennet köşesinde yükselen tatil merkezi

Genel Bilgiler

Budva, Bar, Kotor gibi sahil kentleri ile vizesiz Balkan turlarının incisi olan Karadağ turları, birbirinden güzel kumsalları ve masmavi denizi ile başta balayı turları olmak üzere Balkan turları arasında yükselen yıldızlardan.

Hem yakınlığı hem güzelliği ile oldukça uygun tatil fırsatları sunan Karadağ, güzel şehirleri ve tarihi yapılarıyla kültür turizmi için oldukça uygun bir seçenek. Üstelik vizesiz tatil imkanıyla!

GENÇ ve DİNAMİK BİR ÜLKE

Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Kosova ve Arnavutluk’a komşu olan ve Montenegro olarak da bilinen bu güzel Adriyatik ülkesinin başkenti ise Podgorica.

Pek çok ırmağın kesiştiği bereketli topraklarda bulunan bu şehir, uzun süre Osmanlı yönetiminde kaldı. Bu dönemden kalan bazı yapılar bulunmakla beraber bu kültürel birikimin çoğu ise 2. Dünya Savaşı bombalamaları sırasında yok oldu.

Tarihi şehir merkezindeki camiler ve Osmanlı Saat Kulesi, bu mirastan kalanlar arasında yer alıyor.

Karadağ Ulusal Tiyatrosu, Blažo Jovanović Köprüsü, Podgorica Şehir Müzesi, Marko Miljanov Müzesi ve Kral Nicholas Şatosu’nu da içine alan Modern Sanatlar Merkezi, Podgorica gezisinde ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

MUHTEŞEM DENİZ KEYFİ

3500 yıllık tarihe sahip tatil kenti Budva ise Karadağ’ın en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri.

Sveti Stefan, Bar, Kotor gibi görülesi yerlere yakınlığıyla Karadağ tatillerinde merkez olarak sıkça seçilen Budva, bembeyaz kumsalları, harika tatil otelleri ve masmavi denizi ile Karadağ tatil yerleri arasında en sık seçilen destinasyonlardan biri.

Deniz ve plajlarının güzelliğinin yanı sıra tarihi binaları ve arka plandaki muhteşem doğasıyla dört dörtlük bir tatil vaat eden Budva, balayı tatili için de rahatlıkla tercih edilebilecek bir seçenek.

Surlarla kaplı, eski yapıları ile görülmeye doyulmaya Kotor ise Karadağ’ın bir diğer yıldızı.

Kotor Körfezi’nde yer alan, çevresi ve ortaçağdan kalan dokusuyla mükemmel güzellikte bir kent olan Kotor’a bayılacaksınız.

Yaya olarak dolaşabileceğiniz şehir merkezi, birbirinden güzel yapıları ve canlı sosyal hayatıyla Kotor’u görmeden Karadağ geziniz tamamlanmış sayılmaz.

Rezervasyon

© 2015 balkanturlari.org! Terms of Use and Privacy Policy.