MAKEDONYA Beş Balkan ülkesine komşu kültür kavşağı ve türküler diyarı

Genel Bilgiler

Makedonya için Balkanların merkezi desek yanlış olmaz.

Denize kıyısı olmayan, bunun yerine diğer 5 Balkan ülkesine komşu olan Makedonya, bir kültür kavşağı olarak uzun yıllara dayanan tarihini onurlandırmaya devam ediyor.

Birbirinden güzel otobüsle Balkan turları ve Makedonya turları ile bu güzelliği keşfetme sırası sizde.

Makedonya rengârenk bir ülke. Ohrid Gölü'nün mavi suları, ülkeyi kaplayan ormanların yeşilliği ve insanların güzelliği sizi kalbinizden vurmaya yetecek.

Kiliselerle yan yana, mutlu bir şekilde ikamet eden camiler, bu ülkenin konukseverliği ve barışçıl insanlarının bir özetini sunuyor.

Makedonya üniversiteleri sayesinde yüksek orana sahip öğrenci nüfusu şehirlere canlılık katarken gece hayatını da geliştirici etki yapıyor.

VİZESİZ SEYAHAT KOLAYLIĞI

Makedonya turu fırsatları, vize problemi olmamasıyla özellikle tercih edilen bir güzergâh. Balkan turlarının en gözde rotalarından olan Makedonya’da gezilecek çok yer var.

En ünlü şehirleri başkent Üsküp ve Ohrid olsa da bunun dışındaki şehirlerin her biri size ayrı keyif verecek.

Örneğin yine Ohrid gölünün kıyısında yer alan ve hem plajlarıyla hem de coşkulu festivalleri ve eğlenceleriyle ünlü Struga, Ohrid’e gitmeyi düşünen herkesin aklında olmalı.

Yine güney tarafında yer alan ve tarihi II. Philip’e kadar dayanan, ayrıca Osmanlı döneminin de ünlü merkezlerinden biri olan Manastır şehri de görülmeyi hak eden güzelliklere sahip. Atatürk’ün mezun olduğu okulun bulunduğu şehir olan Manastır’da aynı zamanda bir Atatürk Müzesi de yer alıyor.

İçinden Pena Nehri’nin aktığı ve Bektaşi geleneğinin izlerini taşıyan Kalkandelen’de (Tetovo) bir mola verip tarihi güzelliklere sahip bu küçük şehirde tur atabilirsiniz.

BAŞKENT ÜSKÜP ve ŞİİRSEL OHRİD

Başkent Üsküp, son zamanlarda büyük bir gelişim rüzgârına kapılmış durumda. Şehrin her tarafında heykeller, sanat eserleri, modern binalar yükseliyor ve turist sayısı da buna bağlı olarak artıyor.

Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü, Davutpaşa Hamamı gibi tarihi binaların yanı sıra Büyük İskender ve babası II. Philip’in heykelleri, Arkeoloji Müzesi gibi yenilikçi eserleri, Rahibe Teresa’nın evini ve anıtını görebilir, Üsküp turu fırsatları ile şehrin güzel sokaklarında dolaşabilirsiniz.

Ohri turunda görülmesi gereken eserler arasında ise Aya Sofya Kilisesi, Ohri Gölü, Ohri Camii ve Çarşısı gibi yapılar yer alıyor.

Yurtdışı turlar ve kültür turları arasında en sevilenlerden olan Makedonya’da yolunuzun üzerine çıkacak her küçük köy ya da kasaba, kendine ait güzellikleriyle sizi etkileyecek.

Ormanlar ve yeşillikler içinden geçen yol güzergâhınız bile başlı başına keyifli bir deneyim olarak Makedonya hatıralarınızda yerini alacak.

Uygun tatil fırsatları ve vizesiz tatil paketleri bulabileceğiniz Makedonya turlarında ister bu güzel ülkeyi keşfedebilir, isterseniz de Balkan turları bünyesinde diğer güzel bölgelerle beraber bu coğrafyayı tanıyabilirsiniz.

Rezervasyon

© 2015 balkanturlari.org! Terms of Use and Privacy Policy.