ROMANYA Karpat Dağları eteklerindeki birbirinden güzel kentleriyle ve muhteşem doğasıyla sayısız efsaneye konu olan Romanya

Genel Bilgiler

Derin bir tarihe sahip bu ülkede Drakula’nın izini sürün, birbirinden güzel şatolar arasında eski çağların gizemini aralayın.

Kazıklı Voyvoda olarak Osmanlı tarihinde kendine yer bulan Vlad Tepeş’in evi olan Bran Şatosu ve Sinaia’da yer alan güzel Peleş Şatosu’nu görmeyi unutmayın.

TARİHE TANIKLIK EDEN BÜKREŞ

Romanya’nın başkenti olan ve ülkenin uzun tarihine tanıklık eden Bükreş turları, Karpatlar ve Karadeniz arasındaki konumuyla güzel bir kent olmanın yanı sıra muhteşem manzaralar sunuyor.

2. Dünya Savaşı ve Romanya Devrimi gibi önemli olayların ağır yükünü üzerinden atan bu kentte gelenekselle modernin güzel buluşmasına Bükreş turları ile şahit olun.

Yapımına Çavuşesku zamanında başlanan dev Parlamento Binası, Curtea Veche olarak anılan eski Saray, Biserica Stavropoleos Kilisesi, Bükreş’te görmeniz gereken yapılar arasında bulunuyor.

Ancak eski binalarla yetinmeyin; Romanya Ulusal Sanat Müzesi, konser salonu Athenaeum, Herastrau Parkı da sizi şehirde bekleyen güzellikler arasında bulunuyor.

Bir yanda tarihi binalar, anıtlar ve geleneksel köylü yaşamı, diğer yanda ise modern yapıları ve müthiş gece hayatıyla müthiş bir birleşim yaratan Bükreş’te gezmeye doyamayacaksınız.

MÜTHİŞ MANZARALAR SİZİ BEKLİYOR

Dört bir tarafında tarihi katedraller ve şatolar bulunan Sinaia, başta Peles Şatosu, Sinaia Katedrali ve Pelisor Şatosu ile Romanya’nın ruhunu temsil eden şehirlerden bir tanesi.

Kendinizi bir Ortaçağ masalında gibi hissedeceğiniz Sinaia’nın dağlar ve ormanlarla kaplı manzarasına bakarken vampir hikayelerinin neden bu coğrafyadan çıktığını daha iyi anlayacaksınız.

Çağlar boyunca Karadeniz ile Balkanlar ve Orta Avrupa arasında önemli bir geçiş noktası olan Romanya’da hem geçmişin hem de bugünün en güzel hatıralarını göreceksiniz.

Köy yaşamının ülke kültürünün en önemli parçalarından biri olduğu Romanya’da değişik gelenekleri ve leziz köy yemeklerini denemek için klasik turlardan farklı rotalar da sizi bekliyor.

2014 ve 2015 döneminin en popüler tatil yerleri arasında bulunan Romanya tatil turları uygun fiyatları ile çok hoşunuza gidecek. İster Transilvanya turları isterseniz Romanya tatili; bu güzel coğrafyada seyahatinizi renklendirecek pek çok şey bulunuyor.

Heybetli dağların eteklerinde yer alan Romanya turu fırsatlarının her biri farklı bir macera hissi yaratacak ve Balkanlar’ın bu güzel ülkesinde keşfedecek sayısız güzellik bulacaksınız.

Rezervasyon

© 2015 balkanturlari.org! Terms of Use and Privacy Policy.