SIRBİSTAN Başkent Belgrad’ın yanı sıra Novi Sad, Niş gibi kentleriyle güzel tatil rotaları içeren Sırbistan

Genel Bilgiler

Yurtdışı turlar arasında vizesiz tur olmasıyla sıkça tercih edilen Balkan turlarının en gözde duraklarından biri olan Sırbistan, derin tarihini capcanlı ruhuyla birleştiriyor.

Başkent Belgrad’ın yanı sıra Novi Sad, Niş gibi kentleriyle güzel tatil rotaları içeren Sırbistan turlarını dilerseniz münferit olarak, dilerseniz Balkan turlarının içerisinde gerçekleştirebilir, Avrupa’nın bu genç ülkesinde tadına doyulmaz bir Sırbistan turu geçirebilirsiniz.

SIRBİSTAN'I VİZESİZ KEŞFEDİN!

Sava Nehri’nin Tuna Nehri’ne katıldığı yerde konumlanmış olan başkent Belgrad, sularla çevrili olmasının da etkisiyle misafirlerine pek çok güzel manzara sunuyor.

Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Ulusal Müze ve Ulusal Tiyatro gibi güzel binaların sardığı Belgrad turlarının asıl turistik yönü ise canlı sosyal ve kültürel hayatı.

Film ve tiyatro festivalleri, müzik ve bira festivalleri, Avrupa’nın ilki olan ve Andy Warhol, Joan Miro gibi sanatçıların eserlerini Çağdaş Sanatlar Müzesi ve Sırbistan’ın gururu Nikola Tesla’nın araştırmalarını ve eşyalarını barındıran Tesla Müzesi, Belgrad’ın canlılığını sağlayan müzeler ve etkinliklerden bazıları.

Dünyadaki en büyük Ortodoks kiliselerinden olan Aziz Sava Kilisesi, Parlamento Binası ve Eski Saray da Belgrad turunda görülmesi gereken etkileyici yerlerden.

Balkan turları kadar Tuna Nehri turlarının da gözde duraklarından olan Belgrad, turistler için çok çekici ve renkli bir çehreye sahip.

Nehirlerin kenarında dizilen sayısız gece kulübü ve barlarıyla Belgrad gece hayatı oldukça canlı. Dünyanın en iyi parti şehri seçilmiş olan Belgrad, gece hayatını sevenler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şehir.

Belgrad Üniversitesi de yüksek uluslararası öğrenci sayısıyla şehrin canlılığını etkileyen başlıca etkenlerden biri.

TARİH DOLU KENTLERE YOLCULUK

Tuna Nehri üzerindeki bir kıvrıma güzel şekilde yerleşmiş olan Novi Sad ise binlerce yıllık bir tarihe sahip.

Eski dönemlerde Sırbistan’ın Atina’sı olarak anılan Novi Sad, edebiyattan caza kadar pek çok farklı festivale ev sahipliği yapıyor.

Özgürlük Meydanı, Petrovaradin Kalesi, restoranları ve dükkânlarıyla Stari Grad bölgesi, Fruška Gora Ulusal Parkı, kiliseleri ve katedralleri ile Tuna Nehri kıyısında yer alan bu şehir kültür turu olarak gezmeye oldukça müsait.

Yaz aylarında nehir kıyısındaki kumsallarında capcanlı plaj etkinlikleri ve festivalleri de gerçekleşen Novi Sad, yüksek kültürü kadar canlı ve genç ruhuyla da sizi etkileyecek.

Belgrad ve Novi Sad’dan sonra üçüncü büyük Sırbistan şehri olan Niş, derin tarihinin yanı sıra uluslararası ticaret ve seyahat yollarının da kesişiminde yer alıyor.

Osmanlı döneminden kalan Niş Kalesi, Roma dönemi kalıntılarının yer aldığı Mediana, Nazi döneminden kalan çalışma kampı Crveni Krst, Niş turunda ilginizi çekebilecek yerlerden bazıları.

Sırbistan gezisi hem bir kültür turu hem de tatil turu olarak, özellikle vizesiz yolculuk imkanıyla çok hoşunuza gidecek. Hem kültür dolu şehirleri hem de tatil yerleri ile Sırbistan hiç aklınızdan çıkmayacak.

Birbirinden güzel şehirlerde gezebilir, dilerseniz Balkan turları ile diğer güzel Balkan şehirlerini de rotanıza ekleyebilirsiniz.

Rezervasyon

© 2015 balkanturlari.org! Terms of Use and Privacy Policy.